Berk ERCAN

VİDEOYU İZLE
VİDEOYU İZLE

Berk ERCAN
Biyografi ve Müzik Çalışmaları

1.1.1988 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Müziğe ilgisi çocuk yaşlarda başladı. 2005 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvar Fakültesi Türk Musikisi Türk Halk Müziği Şan bölümüne dahil oldu.
Öğrenim süresince başta Yücel Paşmakçı olmak üzere bir çok değerli akademisyenden ders alan Berk Ercan 2010 yılı itibari ile mezun oldu. Eğitimine ara vermeden dahil olduğu Haliç Üniversitesi Konservatuvarında Yüksek Lisans eğitimine halen devam etmektedir.
Üniversite yıllarında bir çok konser etkinliğinde bulunan Berk ERCAN, 2010-2011 yılları arasında İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosunda korist ve solist olarak yer aldı.
Bunun dışında çeşitli koro, stüdyo ve albüm çalışmalarında yer alan Berk ERCAN, 2012 yılı itibari ile başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bir çok belediyenin Kültür Etkinlikleri kapsamında Kültür Merkezlerinde konserler vermeye devam etmektedir.

Müzik kariyerine başladığı andan itibaren menejerliğini annesi Ayten ERCAN üstlenmiştir.

2014 yılından bu yana aktif olarak okullarda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Kendisine ait bir çok bestesi olan Berk ERCAN, 2016 yılı sonlarında başladığı albümü “YANARIM” Mayıs 2017 itibari ile tüm dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunulmuştur.

Berk ERCAN Menajeri, Berk ERCAN Konser Berkacan, Berk ERCAN, Menajeri İletişimi, Berk ERCAN Resmi Web Sitesi