AŞKIN NUR YENGİ

VİDEOYU İZLE
VİDEOYU İZLE

AŞKIN NUR YENGİ BİYOGRAFİSİ

Aşkın Nur Yengi, 3 Temmuz 1970'te İstanbul'da doğdu. İlk öğrenimini Erenköy ilk okulunda tamamladı.Ortaokul öğrenimine Türk Musikisi Devlet konservatuarında çello öğrencisi olarak başladı, 11 yıllık bir öğrenim sürecinden sonra mezun oldu. 1981 yılında orta öğrenimine devam ederken Onno Tunç orkestrasında Sezen Aksu'nun vokalisti olarak görev almaya başladı.

1986 yılında Harun Kolçak ile birlikte Eurovizyon şarkı yarışmasında "Haydi söyle" adlı şarkıyla bireysel olarak boy göstermeye başladı. Bu yılı takiben 1987 Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmasında "Yeniden", 1988 Antalya Altın Portakal'da "Portakal çiçeği", 1989 Çeşme Müzik festivalinde "Artık hiç ağlama" adlı parçalarla uluslararası platformlarda birincilik ödüllerini kazandırdı.

1990 yılında "Sevgiliye" adlı ilk abümü, iki milyonluk trajı ile son dönemde çıkan ilk başarılı genç sanatçı olarak adını duyurmasını sağladı. Ardından gelen yıllarda, "Hesap ver", "Sıramı bekliyorum", "Karaçiçeğim", "Haberci", "Aşk kazası", Rafet el Roman ile "Peşindeyim" single'ı, "Aşkın Nur Yengi 2002" ve son olarak "Yasemin Yağmurları" adlı abümlerini yaptı.Almanya, Belçika, İngiltere, İsviçre, İsveç, Hollanda, ABD gibi birçok dünya ülkesine sayıları yüzleri aşan turnelere çıktı.Malta ve ingiltere'de klipler çekti. Aşkın Nur Yengi, başarılı albümleriyle sürdürdüğü müzik kariyerinin yanısıra yer aldığı değişik projelerle yelpazesini genişletti.

-80'li yıllardan bu yana birçok reklam müziklerini seslendirdi.

- Kurtuluş adlı belgeselde Atatürk'ün akrabası Fikriye hanımı canlandırdı ve jenerik müziğini yorumladı.

- 2001 yılında Levent Kırca ve ekibiyle birlikte "Kadıncıklar" adlı tiyatro oynunda tiyatro sahnesiyle tanıştı.

- Aynı yıl yine Levent Kırca ve ekibiyle birlikte "Olacak Okadar Tv" adlı güldürü programında rol aldı ve ve bu süre zarfında programın müzik direktörlüğünü üstlendi.

- "Cesur Kuşku" ve "Baylar Bayanlar" adlı dizilerde oyunculuğunu ilerletti. Son olarak 2007 yılında Aşk'ın Şarkıları adında bir albüm çıkartmıştır.

Aşkın Nur Yengi, Türk Sineması'nın ünlü oyuncularından Haluk Bilginer ile evlidir ve bir çocuk annesidir.

AŞKIN NUR YENGİ ALBÜMLERİ

Sevgiliye, (Nisan 1990) ,Hesap Ver, (Mayıs 1991),Sıramı Bekliyorum, (15 Temmuz 1993)Karaçiçeğim, (12 Aralık 1994),Haberci, (6 Haziran 1997),Aşk Kazası, (17 Haziran 1999)Peşindeyim, (Rafet El Roman ile tekli) (29 Eylül 2000),Aşkın Nur Yengi 2002, (5 Nisan 2002)Yasemin Yağmurları, (12 Ekim 2004),Aşk'ın Şarkıları, (6 Kasım 2007),Gözümün Bebeği, (5 Ocak 2011)

OYUNCULUK KARİYERİ , TİYATRO OYUNLARI ,Kadıncıklar, (2001) BELGESELLERİ, Kurtuluş DİZİLERİ ,Olacak O Kadar Televizyonu, (2001),Cesur Kuşku,Bayanlar Baylar FİLİMLERİ,Ömerçip ,TV PROGRAMLARI ,Altın Adımlar Yarışması

AŞKIN NUR YENGİ iletişim, AŞKIN NUR YENGİ konser bütçesi, AŞKIN NUR YENGİ konser fiyatı, AŞKIN NUR YENGİ konser kaşesi, AŞKIN NUR YENGİ konser organizasyonu, AŞKIN NUR YENGİ menajeri, AŞKIN NUR YENGİ menajerlik şirketi, AŞKIN NUR YENGİ menejeri, AŞKIN NUR YENGİ menejerlik şirketi, AŞKIN NUR YENGİ resmi web sitesi, AŞKIN NUR YENGİ sahne fiyatı, AŞKIN NUR YENGİ sahne kaşesi, menajer, menejer, menejeri, menejerlik, organizasyon, organizatör, sanatçı fiyatı, sanatçı fiyatları, sanatçı menajeri, sanatçı menejeri, sanatçı organizasyon fiyatı, sanatçı organizasyonları, sanatçı organizasyonu, sanatçı organizatörleri